Зміст
- Що таке картина з пазлів?
- Види пазлів для картини
- Що треба для створення картин з пазлів?
- Як зробити картину з пазлів?
- Як можна склеїти пазли?
- Як повісити картину з пазлів на стіну?
Що таке картина з пазлів?
Якщо ви збирали пазли з тисяч елементів, то знаєте, як шкода її потім розбирати. Та й навіщо? Адже зараз пазли виготовляють з якісної поліграфії, а зображення часто є відтворенням знаменитих картин світових художників, талановитими фотографіями пейзажів чи пам'яток архітектури, сценами з відомих фільмів чи улюблених дитячих мультиків. Така картина з пазлів може стати чудовою прикрасою інтер'єру вашого дому або офісу.
Види пазлів для картини
Зараз випускають наскільки широченний асортимент пазлів, що знайти свій улюблений варіант для картини реально, але тут вже складність у самому виборі. Які ж є види пазлів для картини?
Перш за все, це саме зображення, яке і відіграє основну роль в інтер'єрі:
- для дитячої кімнати краще підійдуть пазли, де зображено улюблені казки чи мультики: принцеси Дісней, Марвел, Вінкс, Brawl stars, My little pony, свинка Пеппа, Губка Боб, Буба, тачки, Фіксики, король Лев, Лунтик, Маша і ведмідь, Леді Баг, Лол, Білосніжка, Попелюшка, Рапунцель, Русалочка, Ельза з мультику Холодне серце, Халк, Гаррі Поттер та замок Хогвартс, Sar wars та Йода, і багато інших;
- щоб додати ще й навчальний компонент, краще купити пазли з буквами, українська абетка, цифри, математичні пазли, мапа україни або світу, пори року, права дитини, професії, космос, ракета, планета земля;
- і для дітей, і для дорослих, чудово підійдуть пазли з природою: зима, весна, квіти, море, шторм, небо, Африка, а також з тваринами та птажами: леви, леопард, тигри, жирафи, слон, коні, динозаври, собака, сова, орел;
- малим і великим хлопчикам сподобаються пазли з машинами: Формула 1, транспорт всіх видів, танки та інша воєнна техніка;
- в будь-який інтер'єр вітальні чи офісу ідеально впишуться пазли картини Ван Гог, Босх, Моне та інші;
- і для особливих цінителів та любителів поморочитися є окремих клас - дзен пазли, аж до повністю чорних або білих.
Для полегшення збору існують також пазли по номерам, завдяки яким не потрібно довго примірятися до кожної деталі. А для дітей будуть цікавими пазли розмальовки, в основі яких є лише контури картинки, яку потім ще треба буде розфарбувати.
За формою та матеріалів елементів вже теж є вибір. Крім звичних нам картонних прямокутних картин з класичною формою пазла, існують також круглі картини, а ще фіґурні пазли, а ще їх виготовляють з дерева. Останній варіант буде особливо гарно виглядати в строгих дорослих інтер'єрах.
Складність пазла залежить від кількості деталей та розміру кожної, їх форми, а також від самого зображення. Чим більш плавні переходи між кольорами аж до однотонних великих областей картин, тим складніше підбирати кожен елемент на призначене для нього місце.
За кількістю деталей пазли-картинки можна умовно поділити на такі групи:
- дитячі:
- малі на 6, 8, 9, 15, 18, 20, 24 деталей, часто такі пазли виготовляють з крупними елементами;
- середні пазли 30, 35, 40, 54, 60, 70 деталей;
- великі пазли для дітей 100, 160, 180, 240, 250 деталей;
- дорослі:
- малі пазли на 260, 300, 500, 600, 1000 деталей;
- середні пазли на 1500, 2000, 2500, 3000, 4000 деталей;
- великі пазли для дорослих на 5000, 6000, 7000, 8000, 9000, 10000 деталей;
- дуже великі пазли на 15000, 16000, 18000, 20000, 24000, 25000 деталей;
- гігантські пазли на 30000, 40000, 42000, 50000, і навіть 100000 деталей.
Звісно, більші розміри - то вже приблизні значення, а конкретне точне число є добутком кількості елементів по горизонталі та вертикалі.
Що треба для створення картин з пазлів?
Крім самого набору пазлів, для створення та розміщення картини знадобляться:
- рамка для пазла відповідного розміру, наприклад: 68 на 48, 92, 96 чи 98, або 85 на 58 чи 60;
- органічне скло або плівка;
- килимок для складання пазлів;
- для скріплення деталей між собою: клей для пазлів або двосторонній скотч;
- ножиці;
- лінійка;
- олівець;
- мотузка або інше кріплення для картини.
Як зробити картину з пазлів?
Щоб картина з пазлів не виглядала кустарно та справді прикрашала інтер'єр, її треба акуратно зібрати, скріпити деталі між собою, за потреби помістити в рамку та закріпити на стіні у підходящому місці.
Для полегшення подальшої роботи майбутню картину з пазлів краще зразу збирати на підкладці відповідного розміру - спеціальному килимку для пазлів, чи листі картону або фанери. Методик же складання пазлів є багато, але ключові моменти такі:
- починайте з кутових елементів, зібравши "рамку" самої картини;
- виберіть яскраві елементи, визначні деталі чи щось несхоже на основний фон: очі на обличчі, написи, маленькі, фіґурки тощо;
- відсортуйте елементи за основним кольором чи візерунком, і далі окремо складайте частини з відтінків одного кольору;
- переключайтеся на іншу частину пазла, якщо заплуталися.
Як можна склеїти пазли?
Є декілька способів, чим можна склеїти пазли.
Як склеїти картину з пазлів скотчем?
Спосіб з перевертанням:
- Перевертаємо зібраний на твердій основі пазл, попередньо міцно притиснувши зверху ще одним твердим листом. Бувший нижній, а тепер лист зверху знімаємо.
- Починаємо смужками проклеювати двостороннім скотчем, трохи захоплюючи попередній рядок та краї.
- Обрізаємо зайвий скотч, нерівності розгладжуємо лінійкою.
- Лист-основу кладемо назад, але вже на скотч, і щільно притискаємо.
Спосіб без перевертання:
- Наклеюємо смужками скотч на пусту основу майбутньої картини, на що потім плануємо клеїти пазл.
- Починаючи з центрального елемента, починаємо викладати їх по одному прямо на липку сторону скотча, поступово рухаючись навколо вже складеного. Такий порядок важливий, щоб збереглися рівні пропорції, і картина не перекосилася.
Аналогічними двома способами можна склеїти картину з пазлів за допомогою клею ПВА.
Існує також спеціальний клей для пазлів, який можна наносити на лицьову сторону картини. Клей заливається в щілини між деталями та міцно скріплює їх між собою, при цьому зовнішній вигляд картини не постраждає.
Як повісити картину з пазлів на стіну?
Фіґурні пазли з дерева вішають на стіну без додаткових обрамлень, адже вони частенько зразу виготовляються як інтер'єрні елементи. Наприклад, найбільш популярним варіантом є мапа України з пазлами-областями.
Класичні картонні картини з пазлів потребують рамки. Її можна придбати готову, замовити в майстерні, а можна виготовити самостійно: з рейок для плінтусів чи багетів, пофарбувавши в потрібний колір чи покривши лаком. Оригінальні рамки також можуть бути зроблені з ракушок, пласких камінчиків, ґудзиків, бісеру тощо: сам пазл наклеюється на тверду основу дещо більшу, ніж зображення, а пусті місця навколо прикрашаються вибраним декором.
Далі закріпити картину з пазлів на стіні можна як і будь-яку іншу картину: на мотузочці та саморізі, або на двох саморізах по кутках.