Мікровишивка

Зміст

  1. Що таке мікровишивка?
  2. Вироби мікровишивкою
  3. Що треба для мікровишивки?
  4. Як вишивати мікровишивкою?
  5. Як навчитись мікровишивці?

Що таке мікровишивка?

Мікровишивка, або петіт-поінт (petit-point), - це вишивання хрестиком мініатюрного розміру, менше міліметру, так що стібки швидше схожі на пікселі, крапочки з ниток. В одному квадратному сантиметрі може бути від 100 до 400 таких міні-стібків. Техніка мікровишивки вимагає надзвичайного терпіння і старанності, але результат того вартий. Прикраси та міні-картини з якісно зробленими вишитими мініатюрами виглядяють як ювелірні вироби та цінуються по всьому світу.

Вироби мікровишивкою

Найчастіше мікровишивкою роблять прикраси: кулони, брошки, сережки, каблучки, браслети, запонки, годинники. Але лише прикрасами це не обмежується. Можна додати елементи мікровишивки на сумки, пояси і навіть модні туфельки. В інтер'єрі можна використати мініатюрні картини чи інші елементи декору.

Візерунки мікровишивки можуть бути геометричними чи рослинними орнаментами, включати букви чи патріотичну символіку, на що лише вистачить фантазії та вмінь. Найдосвідченіші майстри вишивають навіть мініатюрні портрети.

Що треба для мікровишивки?

Знадобляться такі матеріали та фурнітура для мікровишивки:

  • тканина для мікровишивки: краще спеціальна дрібна канва, але підійде й лляне полотно з рівномірним та щільним переплетенням ниток, а також шовк та бавовна
  • тонка голка, можна взяти бісерну
  • п'яльця для натягування тканини
  • лупа великого розміру зі стаціонарним закріпленням, для зменшення навантаження на очі та підвищення точності роботи
  • освітлення має бути хорошим та яскравим, і бажано білим, щоб не спотворювати відтінки кольорів
  • клей для прикріплення тканини з мікровишивкою до основи

Схеми для мікровишивки окремо не роблять, а беруть будь-які схеми вишивки хрестиком та зменшують масштаб. Для вишивки мініатюри можна взяти або окремий елемент великої схеми, або міні вишивку повністю.

Набори для мікровишивки містять все необхідне для створення виробу: заготовки прикраси чи іншого виробу зі схемою вишивання, нитки, голки, фурнітуру, детальну інструкцію. Набір для мікровишивки зручний для початківців при навчанні, бо дозволяє зосередитися на процесі, не переживаючи про правильний підбір матеріалів.

Як вишивати мікровишивкою?

Техніка мікровишивки не відрізняється від звичайного хрестика, але основна складність полягає саме в дрібному розмірі стібків. Частіше використовують простий хрестик або напівхрестик.

Вишивають мініатюри під стаціонарною великою лупою з хорошим освітленням, щоб чітко бачити всі деталі. Мікровишивка вимагає надзвичайного терпіння та посидючості, але збільшене завантаження на очі та спину вимагає і дотримання відповідного режиму відпочинку.

Як навчитись мікровишивці?

Для початківців мікровишивка - досить складне заняття, тож спочатку рекомендується навчитися вишивати звичайним хрестиком. І лише після відшліфування техніки поступово зменшувати розмір хрестика та переходити до вишивки мініатюр.

А знаючи основи, можна підібрати майстер-клас мікровишивки та отримати рекомендації від досвічених майстрів з виготовлення прикрас чи дізнатися нюанси тих чи інших технік виконання мініатюрних картин.