Карбування по металу

Карбування по металу

Карбування, або чеканка по металу - це створення рельєфного зображення на поверхні металевого виробу методом тиску. Карбувати - це як вибивати на пластині написи або малюнки за допомогою спеціальних інструментів - чеканів.

За допомогою художнього карбування по металу оздоблюють посуд, ювелірні прикраси, рами картин, виготовляють декоративні панно, скульптури тощо. Для чеканки найкраще підходять метали та справи з високою пластичністю: золото, срібло, мідь, алюміній, латунь, тонка сталь, покрівельне залізо, нікелеві сплави. Також популярним є карбування на фользі.

Карбування по металу умовно можна розділити на два види:

  • Плоске карбування, за допомогою якого створюють деталізовані орнаменти та малюнки з високою точністю. В свою чергу поділяється на ажурне та контурне карбування.
  • Об'ємне карбування, при якому деформується весь обсяг поверхні, а надлишки металу витісняються. Використовується для створення скульптурних композицій з багатьма рівнями, що робить зображення практично незалежним від фону.

Техніка карбування поділяється на два види робіт з якісними відмінностями в технології виробництва:

  • Карбування з листа передбачає створення нового виробу з листової заготовки.
  • Карбування по литтю тільки виявляє і завершує форму, відлиту або вирізану у металі.

Чеканка дозволяє використовувати різні інструменти й матеріали для створення цікавих ефектів з металу. Як і інші художні вироби з металу, карбовані вироби довговічні й міцні, що дозволяє використовувати їх для вулиці, а художня цінність від справжніх майстрів перетворює звичайний будинок чи двір на справжню виставку тонких мистецтв.