Автомоделювання

Автомоделювання

Що таке автомоделювання?

Автомоделювання, або автомоделізм - це технічна творчість з моделювання, конструювання та випробовування зменшених моделей наземного транспорту: автомобілів, квадроциклів, мотоциклів, танків тощо. Моделювання передбачає відтворення не тільки зовнішнього вигляду, але й роботи механізмів, тож це можуть бути дуже точні копії реальних машин у певному масштабі, а також діючі моделі.

Виділяють такі види автомоделізму:

  • статичні моделі призначені лише для демонстрації, але тут важливе максимально точне відтворення всіх деталей і особливостей прототипу;
  • кордові автомоделі утримуються сталевим тросом (кордом) та рухаються по колу на кільцевому треку;
  • радіокеровані машини управляються оператором за допомогою системи дистанційного керування;
  • трасовий автомоделізм передбачає створення моделей машинок з електричним двигуном для змагань на спеціальних трасах з канавками-слотами, оператор при цьому керує швидкістю та гальмами за допомогою пульта.

З чого роблять автомоделі?

Найбільш поширеними є дерев'яні, металеві, пластикові та паперові (частіше з картону) моделі автомобілів, танків, пожежних машин та іншого авто- і мототранспорту. Це як основний матеріал, але часто в конструкції використовують також гумові, металеві, скляні або смоляні деталі, а для діючих моделей ще знадобляться електродвигуни та радіоелектроніка.

Також можна використовувати практично будь-які підручні засоби: деталі дитячого конструктора, корпуси старих іграшкових машинок, моторчики з комп'ютерних системних блоків та багато іншого, на що лише вистачить фантазії. Таким чином можна створювати неймовірні футуристичні та фантастичні автомоделі.

Збірні моделі машин

Для початківців або для тих, кого цікавить лише етап фінальної збірки та подальшого керування, існують майже готові збірні моделі автомобілів та вантажівок, квадроциклів та мототехніки, танків та іншої наземної військової техніки, мікроавтобусів та тракторів, пожежних машин та іншого спецтранспорту, ретро автомобілей чи гоночних. Такі збірні моделі - це набори деталей конкретних машин в певному масштабі для склеювання або збирання без клею. Деталі можуть бути вже пофарбованими, або ж ні.

Для дітей існує окрема найпростіша категорія паперових моделей-саморобок: макет автомобіля чи іншої машини у вигляді розгортки купують або роздруковують, далі його вирізають з картону або щільного паперу, і складають.