Радіокеровані моделі

Зміст

  1. Що таке радіокеровані моделі?
  2. Які є іграшки на радіоуправлінні?
  3. Як зробити літак чи машинку на радіоуправлінні?

Радіокеровані моделі

Що таке радіокеровані моделі?

Радіокеровані моделі (або RC-моделі, від англійського radio - радіо та control - управління) - це зменшені у масштабі діючі копії реальних прототипів або ж незалежні конструкції машинок, автомобілів, тракторів, танків, літаків, вертольотів, гелікоптерів, гвинтокрилів, кораблів, катерів, підводних човнів чи інших моделей, якими можна дистанційно керувати за допомогою радіосигналів.

Це не тільки дитячі іграшки на радіокеруванні, але й дорослі деталізовані моделі, які органічно себе поводять в різних умовах відповідно до заданих характеристик з реального прототипу. Не тільки зовнішній вигляд, але й звуки, функціональність, поведінка часто досить точно відтворює реальний об'єкт, що привносить навчальний, а то й науковий компонент. А завдяки такій реалістичності, радіокеровані моделі як хобі захоплюють не тільки малих дітей. І для дорослих це не тільки машинки на радіокеруванні, а також екскаватори, трактори, танки, літаки, гелікоптери, вертольоти, катери, човни, динозаври, змії, павуки та різноманітні роботи. З моделями на радіоуправлінні часто проводять змагання на швидкість, дальність, видовищність тощо, що мотивує розбиратися у фізиці та аеродинаміці, напружувати мозок та уяву, і шукати кращі ідеї та рішення.

Які є іграшки на радіоуправлінні?

За тематикою радіокеровані моделі поділяються відповідно до напрямку моделізму:

  • Авіамоделі на радіоуправлінні: літаки, вертольоти, гелікоптери та інші літальні апарати.
  • Автомоделі на радіоуправлінні: машинки, автомобілі, поліцейські машини, вантажівки, екскаватори, трактори, танки та інші наземні моделі.
  • Судномоделі на радіоуправлінні: катери, човни, кораблі, вітрильники та інший водний транспорт.
  • Інші іграшки на радіоуправлінні: змії, павуки, динозаври, роботи тощо.

За принципом керування радіокеровані моделі розділяють на такі групи:

  • на пульті;
  • управління рукою.

І хоча дорослі моделі та дитячі іграшки на пульті управління є найбільш популярними та поширеними, та машинки з керуванням рукою поступово теж завойовують симпатії аудиторії. В першу чергу вони чудово підходять для RC-моделей для дрифта, а також для трюкових машинок-перевертишів.

RC машинки для дрифта на пульті чи при керуванні рукою дозволяють виконувати круті повороти та гоночні віражі на рівних поверхнях, як в реальних гонках.

Машинка перевертень на радіокеруванні демонструє неймовірні трюки та стрибки не тільки на рівному, але й на схилах чи пісчаних барханах, болотах чи серед колючок, не боючись в буквальному сенсі "ставати на голову". Хоча швидкість при цьому менша, ніж у дрифт машинок, зате видовищність на висоті.

Сучасні радіокеровані на пульті машинки, літаки та вертольоти з камерою дозволяють також знімати гарні краєвиди та пейзажі з таких точок, куди важко добратися людині чи великій техніці.

Як зробити літак чи машинку на радіоуправлінні?

Але просто купити готові радіокеровані іграшки - це не настільки цікаво, як самостійно моделювати та конструювати, тобто займатись моделізмом (або технічне моделювання). Тим більше, для початківців у цьому хобі є неймовірна кількість збірних моделей, які треба лише скласти чи склеїти. Всі радіоелектронні компоненти вже, як правило, включають в такі набори, і окремо треба буде придбати хіба що кілька батарейок. А покрокові детальні інструкції та схеми дозволяють легко розібратися в азах авіа-, авто- чи судномоделювання навіть дітям.

Якщо ж цього вже замало, і хочеться змайструвати свій літак чи корабель повністю самостійно, то можна поступово розібратися і в цьому. Починаючи від креслення, пошуку потрібних матеріалів, виготовлення кожної окремої деталі, фарбування та фінальної збірки, - це захоплюючий процес, який приносить суцільне задоволення.