Що таке кусудама?
Кусудама - це об'ємна модель у формі кулі або кубу, різновид оригамі. Походить від японського кусурі - ліки, і тама - куля, тобто лікарська куля. Спочатку мала ритуальне значення і використовувалася для лікарських трав, але в наш час є сувеніром та прикрасою інтер'єру.
Модель кусудама складається з різних або однакових паперових модулів, які склеюються або зшиваються між собою в форму кулі. Кожень модуль - це об'ємний виріб в техніці оригамі, частіше це стилізовані квіти. Зібрані разом спеціальним чином, вони схожі на велику, красиву і оригінальну квіткову кулю.
Іноді техніки кусудама та модульне оригамі вважають однаковими, але це невірно, адже в кусудамі елементи зшиваються або склеюються, в той час як в модульному оригамі вставляються один в одного і тримаються без додаткових закріплень.
Види кусудами
Кусудама може бути виконана з різних фігур та в різних кольорах. Модулі можуть бути різної форми, виготовлятися по-різному і в результаті утворювати різні квіти і не тільки. Поділ цієї техніки на види виконують за тим, яка саме фігура лежить в основі:
- Класична кусудама - в основі лежить трикутник, з великої кількості таких трикутників утворюється модуль.
- Кусудама-квітка складається з маленьких квітів, сполучених клеєм. Це можуть бути троянди, лілії, гвоздики.
- Сакура збирається теж з квітів, але вони склеюються між собою кінчиками пелюстків, що створює ефект ажурної кулі.
- Електра збирається методом вкладення елементів одного модулю в інший, і гострий кут першого елементу вставляється в спеціально підігнутий вкладиш другого. На основі кусудами електри можна моделювати нові цікаві форми.
- Сонобе нагадує швидше куб, який виконано з безлічі багатогранників-пірамідок.
Що потрібно для кусудами?
Для створення виробів в техніці кусудама вам знадобиться:
- папір для оригамі;
- ножиці;
- матеріали для скріплення модулів між собою: клей ПВА, скотч або нитки;
- для прикрашання виробів також можуть знадобитися стрічки, намистини тощо.
Вироби з паперу в техніці кусудама
Об'ємні оригінальні кулі кусудами в першу чергу є чудовою прикрасою інтер'єру, як на свято, так і в будні дні. Також міцні коробочки, зроблені в цій техніці, можуть мати і практичне застосування для зберігання біжутерії, ліків, секретиків чи інших легких предметів.