Пірографія

Пірографія

Що таке пірографія?

Пірографія - це комбіноване випалювання малюнку лініями на поверхні органічного матеріалу, найчастіше дерева, за допомогою розпеченого штампа, пера або іншого гострого металевого предмету. Походить від грецького πυρογραφία, що в перекладі означає писання вогнем.

Які є види випалювання?

За видом матеріалу для оздоблення способом випалювання, виділяють такі основні напрямки:

  • Випалювання по дереву є найбільш поширеним та популярним, виконується на фанері або дерев'яних дощечках чи брусках. Випалювання на дереві використовують для створення портретів, картин, іграшок, сувенірів, прикрашання меблів та посуду.
  • Випалювання по шкірі застосовується для декорування випаленими малюнками шкіряних виробів: ременів, обкладинок книг, записників, гаманців, сумок, курток.
  • Випалювання по тканині, або техніка гільйошування, може застосовуватися до синтетичних тканин, які при нагріванні плавляться, але не горять: штучний шовк, капрон, плащова тканина, фетр. Так створюють аплікації чи мереживні деталі для одягу, ажурні серветки, декоративні панно, закладки тощо. Випалені на тканині декоративні елементи також можна використовувати в інших творчих хобі, наприклад, скрапбукінг і кардмейкінг.

Технологія художнього випалювання може також застосовуватися й на інших підходящих матеріалах: кістка, ріг, пробка, картон, папір тощо, але ці варіанти є малопоширеними.

Що треба для пірографії?

Незалежно від виду та способу випалювання, вам знадобляться:

  • випалювач - це спеціальний ручний прилад або станок для випалювання, може бути також звичайний паяльник або лазер;
  • заготовки для випалювання;
  • ескізи малюнків для випалювання.

Схеми та шаблони цікавих картинок, візерунків, орнаментів, малюнків для випалювання випалювачем можна легко знайти у відкритому доступі та роздрукувати. Для пірографії підходять і картинки для розмальовок.

Початківцям також можна придбати дитячий набір для випалювання, в який зазвичай входить все необхідне.