Що таке столярство?
Столярство - це виготовлення відносно невеликих виробів з дерева за допомогою столярних з'єднань. Є одним з видів майстрування з дерева. Столярні вироби - це меблі, посуд, вікна, двері, перила для сходів, арки, альтанки, скрині, шкатулки, рамки, різноманітний декор, дерев'яні іграшки та ігри, музичні інструменти та інші побутові речі. Для хобі, як правило, вибирають якусь спеціалізацію та виготовляють оригінальні вироби з художньою цінністю.
Історично не допускалося використання цвяхів, деталі столярних виробів з'єднували лише клеєм. Зараз такого обмеження немає, і можна використовувати будь-які підходящі нероз'ємні або розбірні види з'єднань: пази, шипи, шканти, використовувати клей, скоби, шурупи, цвяхи тощо.
Комбінуючи різні способи, можна виробляти з дерева різноманітні столярні вироби своїми руками за допомогою ручних інструментів столяра, електроінструментів чи верстатів.
Столярні інструменти
Перелік ручних інструментів для столярної майстерні містить такі назви як: сокира, тесло, ножівка, стамеска, молоток, свердло, дриль, рубанок, фуганок, шуруповерт, викрутка, рулетка, струбцина та багато інших. У кожного столяра набір улюблених інструментів свій. Деякі з цих інструментів можуть бути електричними.
Крім набору столярних інструментів, знадобиться верстак - це спеціальний робочий стіл для ручної обробки, на якому розташовується потрібне обладнання, в першу чергу лещата для закріплення деталей майбутнього виробу. Столярні верстаки часто мають шухляди для зберігання інструментів та дрібних матеріалів.
Верстат столярний - це обладнання, яке допомагає полегшити виконання більшості рутинних операцій. Найчастіше вам знадобиться круглопильно-фугувальний та свердлильний верстат, але в загальному переліку ще може знадобитися також токарний, строгальний, довбальний, фрезерний, торцювальний, шліфувальний, рейсмус та ще деякі вузько-спеціалізовані. Для виготовлення більш дрібних виробів існують і міні столярні станки, які дозволяють виконувати точну обробку малих розмірів. Столярний верстат не обов'язково купувати новий - підходяще за функціональними можливостями вживане робоче обладнання нічим не гірше, зате суттєво дешевше. А для початку його взагалі можна взяти в оренду.
Підбір інструментів та обладнання залежить від асортименту та об'єму майбутніх виробів, майстерності столяра та його особистих вподобань. Столярний стіл, верстак і навіть деякі верстати можна виготовити своїми руками такі, які будуть найбільш зручними, і в цілому облаштувати столярну майстерню відповідно до власних потреб.