Судномоделювання

Судномоделювання

Що таке судномоделювання?

Судномоделювання - це технічна творчість з моделювання, конструювання та випробовування кораблів, моделізм для водного транспорту. Судномоделісти створюють масштабні копії реальних протипів або ж незалежні конструкції, це можуть бути діючі плаваючі моделі або ж лише для демонстрації. Конструюють історичні судна, спортивні моделі, цивільні та військові кораблі, яхти, катера, вітрильники та підводні човни.

Як зробити корабель?

Найбільш поширено моделювання кораблів з дерева. Але своїми руками можна зробити корабель як з дерева (фанери, шпору), так і з пінопласту, пластику, картону чи паперу, і навіть епоксидної смоли. Для діючих моделей також знадобиться електродвигун та елементи живлення, а для радіокерованих - відповідна апаратура.

Для скріплення деталей кораблика знадобиться клей, а для надання йому гарного зовнішнього вигляду - фарби, лак, кольоровий папір, тканини, нитки, шнурки, дріт, маленькі цвяшки тощо. Окремі дрібні елементи часто ліплять з полімерної глини або виливають з металу.

Для виготовлення навіть простих корабликів з паперу потрібно вміння читати креслення та працювати з вимірювальними інструментами. Самі схеми можна знайти у відкритому доступі або розробити самостійно. При роботі з кресленням також знадобляться кальки.

Збірні моделі кораблів

Новачкам краще починати з наборів, які спрощують процес виготовлення судна до лише збирання чи склеювання виробу з готових деталей. Такі набори можуть бути з дерева, пластику, чи паперу, і пропонувати макет конкретної моделі вітрильника, піратського корабля, історичної каравели, пароплава тощо.

Найпростіші моделі з паперу для дітей - це як розгортка, яка дозволяє зробити великий корабель, вітрильник чи катер, лише правильно склавши за вказаними згинами. Також зараз можна купити фірмові дерев'яні чи паперові збірні моделі з високою точністю відтворення деталей та історичної достовірності кораблів та човнів різних епох та країн. Якісно виконані моделі - це справжні шедеври, які або прикрашають приміщення чи служать навчально-демонстраційним цілям, або ще й дозволяють чудово провести час за їх випробуванням у водному середовищі.

Збірні моделі кораблів бувають дуже різними за матеріалом, масштабом, прототипом, призначенням, але їх об'єднує загальна неповнорна естетика та морський дух свободи та романтики.