Вишивка бісером на тканині

Вишивка бісером на тканині

Серед видів вишивання бісером за матеріалом основи, найпопулярнішою є вишивка бісером на тканині чи інших м'яких тканих чи нетканих матеріалах таких як канва, полотно, атлас, габардин, фетр, флізелін, замша, шкіра тощо. Вироби при цьому можуть бути найрізноманітнішими. Є заготовки та схеми вишивки бісером одягу, сумок, рушників, скатертини, серветки, подушки та картини. При цьому, для різних виробів, типу вишивки та характеристик бісеру краще підійде та чи інша тканина, універсального рішення немає. Наприклад, вишивка бісером сумки або пеналу виконується на еко-шкірі або замші, а рушник для вишивання бісером краще пошити з таких видів тканини як габардин або домоткане полотно.

Найпростіше вишивати бісером по канві, при цьому це може бути заготовка вишивки з малюнком або чиста канва. Вишивка бісером на канві нагадує вишивання хрестиком нитками, тільки одна клітинка відповідає одній бісеринці, а не хрестику. Але техніка та послідовність виконання однакові.

І ще гарна сучасна ідея - схеми вишивки бісером на водорозчинному флізеліні. Таку заготовку можна розміщувати на одязі, рушниках, сумках чи інших великих виробах, і можна вишивати як по канві, а після завершення роботи промити водою. Флізелін розчиниться, а вишивка бісером залишиться на виробі.

Вишивка бісером на фетрі ускладнюється відсутністю явних клітинок, але при цьому це більш щільний матеріал, з яким легко працювати. Використовують фетр для вишивання бісером іграшок, сумок, окремих прикріпних декоруючих деталей.

Полотно - ще один щільний матеріал, завдяки чому вишитий бісером виріб добре тримає форму. Вишивати бісером на полотні можна навіть складні великі картини з використанням великої кількості бісеру та додаткової фурнітури.

Одяг краще вишивати бісером на габардині або атласі. Завдяки широкій кольоровій гамі можна обрати заготовку сорочки чи сукні будь-якого відтінку. Габардин довговічний, легкий, не мнеться, приємний на дотик. Атлас має такі ж властивості, але це ще більш м'який матеріал. Саме через тонкість та м'якість вишивка бісером як на атласі, так і на габардині є непростою справою, з якою справиться лише вправний майстер.