Вишивка бісером по дереву

Вишивка бісером по дереву

Що таке вишивка по дереву бісером?

Вишивка бісером по дереву - це вишивання бісером зображення на фанері або тонкій дерев'яній дощечці, на якій зроблено тоненькі отвори в місцях для "проколу" голки. Таке поєднання твердої основи та бісеру дозволяє розширити список можливих вишитих виробів, включивши туди майже всі варіанти з дерева. Це можуть бути різноманітні підставки, шкатулки, органайзери, серветниці, новорічні іграшки, кулони або картини. Оригінальне поєднання довговічних матеріалів дає широкий простір для фантазії та дозволяє реалізувати багато цікавих рішень для прикрашання інтер'єру дому.

Що треба для вишивки бісером по дереву?

Для занять вишивкою бісером на дереві вам знадобляться:

  • Дерев'яні заготовки під вишивку бісером: перфоровані дощечки у формі потрібної фіґурки чи іграшки, або простої форми для картин. Вони можуть мати або ні намічений шаблон зображення. У випадку часткової зашивки бісером на фанері або дереві також будуть вже нанесені решту частин зображення, які не потрібно вишивати. Такі дерев'яні заготовки для вишивки бісером частіше є невеликого розміру, для зручності роботи.
  • Схема зображення.
  • Бісер потрібних кольорів та відповідної малюнку кількості.
  • Нитки краще взяти поліестерові: вони більш міцні, тож краще підходять для вишивки бісером по дереву.
  • Фетр або папір для декору зворотньої сторони.
  • Тонкі бісерні голки та все інше для вишивання бісером по будь-якій основі.

Початківцям краще купити готовий набір для вишивки бісером по дереву, в якому вже міститься все необхідне, а також детальна покрокова інструкція. Такий набір також може стати оригінальним подарунком.

Як вишивати бісером по дереву?

В цілому технологія вишивки по дереву бісером така ж, як і для будь-якої іншої основи. Нитку протягують через отвір заготовки, нанизують бісеринку потрібного кольору, виводять нитку через сусідній отвір на зворотню сторону, щільно натягнувши. І так по кожному рядочку поступово просуваються. Завдяки твердій основі зображення завжди має строго рівні рядочки і не перекошується, а сам спосіб вишивки дуже простий, тож такий вид вишивання бісером можна сміливо рекомендувати для початківців та дітей.