Алмазна мозаїка

Зміст

 1. Що таке алмазна мозаїка?
 2. Види алмазної мозаїки
 3. Як зробити діамантову мозаїку?

Алмазна мозаїка

Що таке алмазна мозаїка?

Алмазна мозаїка (або діамантова мозаїка, алмазна вишивка) - це картини зі спеціальних різнокольорових стразів або камінчиків, що візуально нагадують маленькі алмазики, такий вид рукоділля передбачає послідовне їх викладання на клейку основу у визначеному порядку. Візуально дещо нагадує вишивання бісером, але голки та нитки при цьому не використовуються, лише клей. Стрази мають розмір більший, ніж бісер, і характерний блиск, тож алмазна картина набуває особливої фактури, переливчастості та яскравості з ефектом 3d-зображення.

Види алмазної мозаїки

В набір для алмазної вишивки можуть входити камінчики та стрази різної форми:

 • квадратні стрази краще передають цілісніть зображення, щільно прилягаючи один до одного, але вимагають більшої уважності, ретельності та акуратності при викладанні алмазної мозаїки, так як необхідно точно вирівнювати контури;
 • круглі стрази можуть бути прозорими або непрозорими, вони передають плавні форми картини, і викладати таку діамантову мозаїку легше та швидше;

За способом наповнення алмазної картини по номерам існує два типи:

 • повна викладка на всю поверхню основи;
 • часткова викладка лише на окремі фрагменти, при цьому решта малюнку залишається надрукованим.

За тематикою існує величезне розмаїття варіантів картин алмазної вишивки, найпопулярніші при цьому такі:

 • природа: квіти, птахи, тварини, пейзажі;
 • відомі картини художників;
 • ікони;
 • патріотичні про Україну;
 • дитячі: звірята, герої мультфільмів чи казок, та інші теми, цікаві для дітей.

За розмірами алмазна мозаїка може бути маленькою або великою. Найпопулярніші розміри алмазної вишивки: 20*30, 30*40, 40*50 см.

Крім заготовки картини та стразів, набори алмазної вишивки можуть включати підрамник та рамку, або ж ні. Алмазна мозаїка з тканиною, зразу натягнутою на підрамник, є зручнішою, але більше ризик деформувати полотно під час створення. Наявність рамки в комплекті полегшує оформлення готової картини без необхідності пошуку підходящого декорування.

Цікавим варіантом є алмазна вишивка у вигляді набору модульних картин, які разом створюють одну велику композицію на всю стіну.

Як зробити діамантову мозаїку?

Для створення картин алмазної вишивки вам знадобляться:

 • основа-заготовка алмазної вишивки на підрамнику або без нього, полотно частіше з тканини або щільного паперу;
 • схеми алмазної вишивки;
 • камінчики або стрази для алмазної мозаїки, в наборах вони йдуть зразу розкладеними по окремих пакетиках за кольорами відповідно до схеми;
 • аксесуари та інструменти для алмазної вишивки: пінцет або спеціальний олівець-стілус, контейнери, піддон або підходяща плоска тарілка, канцелярська лінійка.

Діамантова мозаїка доступна навіть початківцям: на малюнку основи вказано місце розташування кожного камінчика, а всі камінці чи стрази відсортовані та пронумеровані відповідно їх позначень на полотні, тож потрібно бути лише уважними. Сам процес нагадує збирання мозаїки з маленьких елементів. Можна збирати або по областям, або по кольорам, або послідовними рядками.

Для початківців є детальна інструкція, як "вишивати" алмазну вишивку, її основні кроки такі:

 1. Розкладіть стрази по окремих контейнерах та розташуйте їх гранями вверх, щоб потім зручніше було їх діставати.
 2. Захисний шар з діамантової мозаїки знімайте поступово, і лише ту частину, з якою зараз плануєте працювати. Всю схему не варто відкривати зразу, щоб не зіпсувати клейовий шар.
 3. Відповідно до позначки на схемі знайдіть потрібні камінчики, і висипте трохи в піддон.
 4. За допомогою пінцету для квадратних камінчиків або стілуса для круглих, беріть камінчики та фіксуйте на полотні у потрібному місці. Намагайтеся зразу вкладати рівно або ж підрівнювати якомога швидше, поки клей не підсох.
 5. Якщо це набір з квадратними стразами, підрівнюйте ряди за допомогою канцелярської лінійки.
 6. Періодично робіть перерви в роботі, щоб дати відпочити очам. Якщо перериваєтесь надовго, незавершені ділянки знову прикривайте захисною плівкою, щоб зберегти клейовий шар від забруднень та пошкоджень.
 7. Після викладання всіх страз для додаткового закріплення можна пройтися поверх картини за допомогою качалки або круглої пляшки (але обов'язково через м'яку тканину).
 8. Готову картину алмазної вишивки можна оформити в рамку зі склом або без нього, та розмістити на стіні або іншому підходящому місці.